Rolnictwo XXI wieku: Sensor Isaria- Rośliny pod kontrolą! Cz. 2/ Kula
Rolnictwo XXI wieku: Sensor Isaria- Rośliny pod kontrolą! Cz. 2/ Kula
Odsłon: 25070 | Ocena: 610 | Czas: 19m 44s |


Szukaj
Dyskusja:


Rolnictwo XXI wieku: Sensor Isaria- Rośliny pod kontrolą! Cz. 2/ Kula Te systemy nie mają sensu nawet na 500 ha. Czytałem ostatnio o sensorze do badania podeszwy płużnej... bzdety wymyślają. Takie rzeczy sprzedawane są dla bambrów którzy nie żyją z rolnictwa tylko sobie kupili ha za gotówę z innych źródeł a gospodarstwa są przykrywką do prania hajsu.
rodzisz się na słabszej glebie to mniej do żarcia dostaniesz, hmm ciekawe.
Sup I łapka w gurę zapraszam domnie I daj suba
Ile to kosztuje?
Ciekawe że ta technologia jest już na rynku prawie 10 lat i się nie upowszechnia. Podobny sensor oferuje Yara, chyba nawet drozszy ale montowany na dachu ciągnika. Pomysł na ten film bardzo dobry. Pozdrawiam.
Kula świetna prezentacja mam nadzieje że zrobisz z tego jakąś serie takich ciekawostek technicznych i nowoczesnych rozwiązań, fajnie by było jak by Pan Krzysztof zagościł u ciebie jeszcze nie raz bo świetnie opowiada.
Super film Kula. Pierwszy raz słyszę jak to wszystko działa. To urządzenie znałem tylko z prospektów. Warto posłuchać kogoś znającego się na tym.
Precyzyjne rolnictwo opłaca się ale tylko w bardzo dużych gospodarstwach. Jak ktoś ma 100ha np to nie ma sensu wydawać kasy na chociażby GPS oczywiście w zależności do czego wykorzystujemy. Sam mam dwa monitory 2630 John Deere i jeden chodzi przy nowym kombajnie i w zasadzie na moje 300ha jest to zbędne bo zestaw kosztował około 50tys i nigdy się nie zwróci, ale zabieram komp do ciągników po żniwach i coś tam się zwraca. Drugi monitor służy do obsługi rozsiewacza nawozów wraz z wyłączaniem sekcji i tu już po około 10latach system się na pewno zwróci może nawet szybciej, jak ktoś sobie kupi opryskiwacz np z systemem wyłączania pojedynczych rozpylaczy to nie zwróci się to nigdy wystarczy policzyć. Po prostu takie bajery tylko na tysiące ha.
Załatw micro porty .
Na poczatku, ledwo co slychac, moze jakis mikrofon w przyszlosci dla gosci :)
Tak z innej beczki- czy ilość pięterek w kłosie pszenicy jest cechą odmiany?? I czy wiesz ile orientacyjnie ma ich Twój Linus?
Kula przekaż temu znawcy że niech nie gada głupot. Plony pszenicy w Kietrzu oscylują około 7t/ha
bardzo ciekawy krótki film 15 sposobów na zniszczenie Polskiego rolnictwa,
https://www.youtube.com/watch?v=3i6RB6KT6MY
Co miałeś w opryskiwaczu? Czystą wodę?
Ten jd lepiej pasuje do tego opryskiwacza
Kula ty to masz zarabiste pomysły 😁. Kawka pod altana i oglądanie kuli. Dzieki wielkie za dodawanie nowych filmów!
Kula powiedz jaka cena tego jest
Bardzo dobry film więcej takich nowości na kanale
Mega torpeda niestety na oszczędność stać tylko bogatych ale pomysł z taką prezentacją położył nie jednego na kolana z wrażenia. .......super
A do mojego lejka dało by rade to podłączyć.